www.rakta.lt

BAIGĖSI PUSFINALIŲ KOVOS VYRŲ PIRMENYBĖSE

PDF Spausdinti El.paštas

   Po atkaklių kovų pusfinaliuose, Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybės "Utenos mėsa" taurei laimėti pasiekė finišo tiesiąją. Paaiškėjo mažojo bei didžiojo finalų poros, kuriose komandos varžysis dėl apdovanojimų balandžio 11-ąją dieną Molėtuose.

Rokiškio KKSC- Utenos "DSC-UŽPALIAI" 100:96 ir 75:70

   Pirmosiose varžybose komandos propagavo atakuojantį stilių, žaisdami be gynybos- kas kuo daugiau įmes. Šįkart labiau pasisekė rokiškėnams, tačiau ne ką mažiau nuo jų atsiliko ir svečiai. 4 taškų pranašumas prieš atsakomąją dvikovą nieko nereiškia ir visi neaiškumai spręsis Utenoje. Favoritais laikomi uteniškiai, kurie reguliariajame sezone abu kartus nugalėjo Rokiškio KKSC, tačiau dabar varžybų kaina kitokia. Tai senų varžovų dvikova, kurių žaidėjai susitinka ir kituose čempionatuose.
   Tad intriguojantis pusfinalis dar labiau kaito prieš antrąsias rungtynes Utenoje. Negana to, likus valandai iki rungtynių Utenos miesto centre dingo elektra, tad sporto salėje tvyrojo tamsa. Kol buvo svarstomos galimybės dėl tolimesnės eigos, žaidėjai laiko veltui neleido- mankštinosi, mėtė patamsyje į krepšį šmaikštaudami, ir laukė-kas bus toliau. Gavus atsakymą iš Lesto avarinės tarnybos, kad gedimas nebus pašalintas greitai, organizatoriai su komandų vadovais nusprendė žaisti tą patį vakarą, tik kitoje salėje- A.Šapokos gimnazijos. Ir varžybos prasidėjo 20.30 val. Šioje salėje uteniškiai jau žaidė lyg svečiuose, skriejo netaiklūs tritaškiai metimai (pirmoje pusėje nė vieno taiklaus tritaškio, antroje- 4), o svečiai susikaupę, iš karto tolo nuo varžovų. Laimėtas tiek pirmasis kėlinys 19:12, tiek ir antrasis irgi 19:12. Deficitas Utenos komandai po dviejų kėlinių 14 taškų, plius dar 4 taškai deficito nuo pirmų varžybų. Užduotis sudėtinga, bet "DSC-UŽPALIAI" kilo į šturmą nuo pat pirmų trečiojo kėlinio minučių. Skirtumas pamažu ėmė tirpti, o rokiškėnai tapo nevaldomi. Viena po kitos sekė techninės pražangos, nesportinė ir T.Trumpa palieka aikštelę su 5 pražangomis. Po dar sekusių grasinimų, rungtynės stabdomos 5 minutėms, ir sprendžiama apie jų nutraukimą. Po šios pauzės, vis tik pavyko Rokiškio žaidėjams nusiraminti ir kovoti garbingai. Po trečiojo kėlinio jie dar pirmauja 2 taškais ir prasideda lemiamas kėlinys. Jų gretose atsirado naujas lyderis- E.Vilimas , kuris tempė komandą pergalės link, įmesdamas 23 taškus. Visą ketvirtą kėlinį komandos žaidė taškas į tašką, jau vienu tašku ir pirmavo uteniškiai, likus žaisti pusantros minutės, tačiau panaikinti 4 taškų pranašumo nepavyko. Sekė netaiklios atakos, o rokiškėnai baudų metimais įtvirtino pergalę 5 taškų skirtumu ir svečiuose. Štai kokios intriguojančios antrosios pusfinalio rungtynės. Utenos "DSC-UŽPALIŲ" komandoje tikru lyderiu išliko T.Markevičius, pelnęs net 35 taškus.
   Po besikartojančio rokiškėnų negatyvaus elgesio, apie kai kurių žaidėjų galimybes rungtyniauti ateinančiame, VI-ajame sezone, bus svarstoma komandų vadovų susirinkime rudenį. 

Visagino SC- Molėtų SC 80:77 ir 67:81

  Pirmosiose rungtynėse įgytos solidžios persvaros irgi nepavyko įgyti nei vienai, nei kitai komandai. Santykius išsiaiškinti jos atidėjo antrosioms varžyboms. Priminsime, kad molėtiškiai yra reguliaraus sezono nugalėtojai, be to, abu kartus buvo įveikę visaginiečius.
  Rungtynių pradžia iš pradžių priklausė svečiams, kurie geriau sužaidę pirmąjį kėlinį išsiveržė į priekį rezultatu 20:12. Tačiau antrajame visaginiečiai prisivijo savo varžovus ir po dviejų kėlinių jau pirmavo vienu tašku. Toliau irgi geriau sekėsi šeimininkams, kurie ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo įgyję jau solidžią 15 taškų  persvarą. Tačiau paskutines penkias minutes puikiai sužaidė molėtiškiai, kurie  priartėjo iki 3 taškų. Toks išbarstytas skirtumas Visagino SC komandai ramybės nepriduoda prieš išvykos rungtynes,  o Molėtų SC komandai galima šiek tiek ramiau jaustis. Rezultatyviausiai Visagino SC komandoje žaidė L.Velička (28 taškai), I.Skarbauskas (19 taškų). Molėtiškių gretose M.Petkevičius ir J.Narušis pelnė po 21 tašką, A.Žiukas 14 taškų.
  Rungtynes Molėtuose geriau pradėjo svečiai, nes suprato, kad įgytas namuose pranašumas- 3 taškai nieko nereiškia. Molėtiškiams sunkiai sekėsi atakuoti, o visaginiečiai laikė iniciatyvą savo rankose ir po dviejų kėlinių pirmavo. Tiesa, nedaug- 5 taškais, plius dar 3 taškai po pirmųjų varžybų. Molėtų SC komandai teko sunki užduotis- per 2 kėlinius likviduoti 8 taškų atsilikimą, norint patekti į didįjį finalą. Papildomos motyvacijos dadėjo ir žinia, paskelbta prieš kelias dienas finalų vieta- šiemet finalinis ketvertas rinksis į Molėtus. Trečiajame kėlinyje, subyrėjus Visagino SC komandos žaidimui, 8 taškų skirtumas kaipmat ištirpo. Šį kėlinį laimėję molėtiškiai rezultatu 24:6, jau priekyje bendru 10 taškų skirtumu. Ketvirtasis kėlinys sužaistas abiejų komandų atakuojančiu stiliumi (27:26) ir iškovota Molėtų SC pergalė rezultatu 81:67. Taigi, atsirevanšuota varžovams, kurie buvo laimėję tiktai 3 taškais. Molėtiškiai įmetė 11 tritaškių metimų, o jų gretose rezultatyviausiai žaidė M.Valkauskas (22 taškai) ir A.Žiukas (20 taškų). Visagino SC komandoje rezultatyviausias L.Velička (21 taškas), I Černiauskas (15 taškų), D.Chrečkov (14 taškų). Ši pusfinalio pora pasižymėjo garbingu žaidimu, pagarba varžovams bei teisėjams, priešingai nei Utenos- Rokiškio poros dalyviai.
  Kaip ir pernai, Utenos "DSC-UŽPALIAI" žais dėl III-iosios vietos, Rokiškio KKSC, kaip ir pernai žais didžiajame finale. Na, o molėtiškiai pernai žaidę mažajame finale, sieks pirmą kartą iškovoti nugalėtojų titulą. Primename, kad tris kartus pirmenybes laimėjo ignaliniečiai, vieną kartą- rokiškėnai. 

V-OSIOS RYTŲ AUKŠTAITIJOS KREPŠINIO PIRMENYBĖS "UTENOS MĖSA" TAUREI LAIMĖTI
                                              FINALINĖ DIENA
                                                   MOLĖTAI
                                                 2015.04. 11

Programoje:

13 val. mažasis finalas: Utenos DSC-UŽPALIAI"- Visagino SC

14.40 val. tritaškių konkursas

15.00 val. dėjimo į krepšį konkursas

15.30 val. didysis finalas: Molėtų SC- Rokiškio KKSC

17 val. apdovanojimai

 

Paskutinį kartą atnaujinta Pirmadienis, 30 Kovas 2015 07:59