www.rakta.lt

PASKUTINĮ KELIALAPĮ Į PUSFINALĮ IŠKOVOJO UŽPALIAI

PDF Spausdinti El.paštas

  Tik paskutinę sekundę dvejų rungtynių trileryje išsisprendė Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybių pusfinalio dalyvis. Juo tapo Užpaliai, įveikę "OLIMPĄ" iš Ukmergės bendru 3 taškų skirtumu.

 

 

03.29 Užpaliai- Ukmergės "OLIMPAS" 85:75 (20:26,19:15,27:20,19:14)
         
Teisėjai- T.Juodis, A.Šalkauskas

  Pirmąją dvikovą Ukmergėje buvo laimėję "OLIMPO" krepšininkai rezultatu 88:81. Tose rungtynėse jie netgi pirmavo 20 taškų, tačiau užpalėnams pavyko skirtumą sumažinti iki 7 taškų. Todėl ši persvara ukmergiškiams atrodė trapi ir jie rimtai nusiteikė atsakomosioms varžyboms Utenoje. Panaudoję zoninį presingą bei palaikę didelį tempą pirmajame kėlinyje, ukmergiškiai nuolat pirmavo, o antrajame kėlinyje pirmavo net 14 taškų skirtumu (bendru net 21). Atrodė, kad pamažu jų svajonės žaisti pusfinalyje pildosi. Tačiau patikėta per anksti ir Užpalių komanda  ištirpdė skirtumą iki didžiosios pertraukos- 41:39 ukmergiškių naudai. Reikia paminėti, kad šiose rungtynėse komandoms nepilnai galėjo padėti komandų lyderiai- ukmergiškis R.Pulkauninkas dėl ligos žaidė tik epizodiškai, o Markevičius iš Užpalių aikštelėje pasirodė tik trečiajame kėlinyje, tą dieną dar žaisdamas prieš tai dvejas varžybas. Be to, ir Užpaliai dar ryte turėjo LMMKL varžybas. Iš kur tiek fizinių jėgų? Atrodė, kad tikrai jėgų nebeužteks ukmergiškių palaikomam tempui, bet užpalėnai pademonstravo kovingumą ir po trečiojo kėlinio jau pirmavo 5 taškais. Praktiškai viskas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje- ir skirtumas sukosi apie tuos 7 taškus Užpalių naudai. Esant tokiam skirtumui būtų žaidžiamas pratęsimas  dvejų rungtynių nugalėtojui išaiškinti. Per paskutines minutes taškai pelnomi tik baudų metimais. Užpaliai jau pirmauja reikiamu  skirtumu, tačiau ukmergiškiai vejasi, norėdami tą skirtumą sumažinti bent jau iki 7 taškų. Pirmaujant Užpaliams 11 taškų, R.Pulkauninkas bauduojamas metant tritaškį metimą- visi taiklūs 3 baudos metimai ir  bendras skirtumas sumažėjo iki minimumo. Vieną iš dviejų baudų pataiko P.Martinonis iš Užpalių ir paskutinė ataka priklauso ukmergiškiams. Minus devyni, arba bendras minus 2 taškai ir trenerio nurodymas R.Pulkauninkui baigti ataką paskutinėmis sekundėmis tritaškiu metimu. Išvestas į metimo poziją Ridas tą ir padarė, tačiau tritaškis metimas netikslus, o kamuolį atkovojo užpalėnai, kuriuos sulig sirena varžovai subaudavo. T.Mackonis tiksliu vienu baudos metimu užtvirtino Užpalių pergalę. Pusfinalyje jų laukia pirmenybių lyderiai- Ignalinos KSC.
   Šiose rungtynėse rezultatyviausiai žaidė Užpalių gretose P.Martinonis ir T.Mackonis, pelnę po 20 taškų, A.Bražiūnas 17 taškų ir T.Markevičius, spėjęs pelnyti 13 taškų. "OLIMPO" komandoje po 18 taškų pelnė R.Pulkauninkas ir L.Skapas.